Nowość w katalogu online

01.04.2015 - 10:17

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana, w swoim katalogu internetowym www.biblioteka.pila.pl  oferuje dostęp do darmowych ebooków i audiobooków.

Zasoby „Wolnych Lektur” zostały włączone do naszego katalogu on-line.

W zbiorach Wolnych Lektur znajduje się ponad 1 700 bezpłatnych utworów, w tym wiele dzieł klasycznych, lektur szkolnych i kilkaset audiobooków. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie, bo dostarczają je sami cyfrowi bibliotekarze. Wszystkie utwory zostały profesjonalnie opracowane i opatrzone przypisami.

Już teraz można je swobodnie pobrać na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) oraz bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać a nawet udostępniać innym.

Pobieranie plików jest całkowicie bezpłatne, dostępne przez 24 godziny na dobę dla wszystkich użytkowników naszego katalogu on-line.

Użytkownik może skorzystać z kilku możliwości dotarcia do treści poszukiwanego tytułu :

• zamówienie tradycyjnej książki w dowolnej agendzie naszej biblioteki, lub też :
  • pobranie i odsłuchanie w formacie MP3 lub Ogg Vorbis
  • wyświetlenie tekstu w formacie PDF
  • pobranie utworu na swoje ulubione urządzenie mobilne (Kindle, Pocketbook, onyx Boox) w formacie ePUB lub MOBI.

Aby zobaczyć wszystkie utwory dostępne w naszym katalogu w formie elektronicznej, należy wpisać w tytule serii: Wolne Lektury

Można też wyszukać konkretne dzieło wpisując w katalogu wybrany tytuł lub jego autora, natomiast zaznaczając jednocześnie indeks „Wolne Lektury”, system przeszuka wyłącznie elektroniczne zasoby naszej biblioteki.

Projekt „Wolne Lektury” fundacji Nowoczesna Polska realizowany jest we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.