Fot. Wydawnictwo EneDueRabe

BOBOMowa animacja poklatkowa  -

warsztat z Moniką i Adamem Świerżewskimi, autorami książki „Mmmmm”

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach działań społecznych i artystycznych

pn. „Książka jest O.K!”.

Tym razem wyjątkowy warsztat z animacji poklatkowej.

Spotykamy się w czwartek, 21 lipca br. :

• Szydłowo, godz. 11.00, Centrum Upowszechniania Kultury
  • Piła, godz. 17.00, przed Biblioteką (Filia nr 1),  ul. Ludowa 11

Inspirację do warsztatów stanowić będzie książka pt. „Mmmmm’’, o BOBOMowym Miśku, kolorowym łasuchu i o jego pomysłowości, autorstwa Moniki i Adama Świerżewskich.
Tajniki animacji, ruchu, kina, strona po stronie, w prawo i w lewo, tam i z powrotem … Poznamy na niniejszych warsztatach!
Autorzy malują właściwie plamami, będzie więc energetycznie, wspólnie potworzymy małe co - nieco…. Zapraszamy do udziału  DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW!  ZAPROŚCIE SWOICH SĄSIADÓW!

o książce:
Kartonowa książka o Miśku, któremu kończy się miód, więc wyrusza na jego poszukiwanie.

Historię trzeba sobie jednak opowiedzieć samemu, bo nie ma w niej ani jednego słowa, oprócz tajemniczego, tytułowego „Mmmmm”.

Książka do zabawy, do przeglądania tam i z powrotem do wymyślania i opowiadania własnej historii, niezależnie od wieku.
Honorowe wyróżnienie w konkursie Polska Książka roku 2015 w kategorii "książka obrazkowa".

o autorach:
Monika i Adam Świerżewscy – ukończyli Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nie ograniczają się jednak do jednej formy działalności: Monika Świerżewska jest architektką wnętrz i ilustratorką, a Adam Świerżewski jest grafikiem i ilustratorem. Zadebiutowali jako autorzy scenografii teatralnej do przedstawienia ‘Brzydkie kaczątko’ w reżyserii Romualda Wicza-Pokojskiego, wystawionego w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Zaprasza: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizatorzy: Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI - „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY oraz media lokalne i regionalne.

Info: PiMBP, tel. 67 351 79 03, email: informacja@biblioteka.pila.pl

Kiedy: 2016.07.21